Meme dikleştirme ameliyatları, genellikle kilo alıp verme, emzirme sonrası veya genetik yapıya bağlı olarak yıllar içerisinde yeterli meme dokusu olmasına rağmen sarkma yaşayan hastalar için yapılan memenin tekrar eski yerine getirilip dikleştirilmesi ameliyatlarıdır. Bu ameliyatların bazılarında hastanın beklentisine ve yeterli meme dokusunun bulunup bulunmamasına bağlı olarak implant (silikon) da yerleştirilebilir.

  • Memenin şekli nasıl belirlenir?: Meme şekli, kliniğimizde yapılacak olan 3 boyutlu muayene sonrası sizin istediğiniz şekilde planlama yapıldıktan sonra belirlenir.
  • Ameliyat öncesi gerekli testler: Öncesinde memedeki kitleleri değerlendirmek için yaşınıza uygun olarak mammografi ya da ultrason ile görüntülemeler gerekmektedir. Anestezi hazırlığı için ise gerekli testler hastanemizde anestezi uzmanı hekimler tarafından yapılacaktır.
  • Ameliyat süresi: Yaklaşık 2 saat
  • Hastanede kalış süresi: 1-2 gün
  • Yara izi: Kullanılan tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte izin minimum kalması amacıyla cilt altı ve cilt dokuları en iyi şekilde kapatılarak izin minimum kalması sağlanır. Yara iyileşmesi sağlandıktan sonra kullanılacak kremler ile de izlerin azaltılabilmesi mümkündür.
  • His kaybı yaşanabilir mi?: Geçici his kayıpları yaşanabilir, ancak zamanla gerileyecektir.

Anestezi

Genel

Hastanede Yatış Süresi

1-2 Gün

Ameliyat Süresi

2 Saat

Ağrı

Orta

Pansuman Süresi

10 Gün

Korse

1 Ay

Cerrahi Zorluk

3/5

Bir uzmana mı ihtiyacınız var?

Hemen Randevu Oluşturabilirsiniz!

Randevu Oluştur