Yaşlanmayla birlikte genetik faktörler, uzun çalışma saatleri, uykusuzluk gibi etmenlerin de etkisiyle üst göz kapağı sarkması ve alt göz kapaklarında şişme ile beraber normalden daha yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşabilmektedir.

Göz kapağı cerrahisi en sık yapılan yüz gençleştirme işlemidir. Bu, erkek hastalar için de geçerlidir. İyi yapılan bir ameliyat hastanın görünümünü hemen değiştirir, bakışlarını gençleştirir. Hastalar dinlenmiş ve enerjik görünürler.

Göz kapağı estetiği üst alt göz kapağı hem beraber hem ayrı ayrı yapılabilmektedir.

Ameliyat süresi: 1 saat

Anestezi uygulaması nasıl oluyor?: Sadece üst göz kapağı yapılan hastaları genellikle kliniğimizde lokal anestezi altında yapabiliyorken, alt göz kapağı ihtiyacı olan hastalarımızda ise genel anesteziyi tercih etmekteyiz.

Yara izi: Yapılacak olan kesiler tam katlantı yerlerine yapıldığı için zamanla neredeyse iz görünmeyecek hale gelmektedir.

Ameliyat sonrası dönem: Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir. İlk 2 gün bir miktar şişme ve morarma olabilir. Bunu azaltmak için erken dönemde mutlaka buz uygulaması yapıyoruz. Hasta 3. gün televizyon izleyebilir, kitap okuyabilir, güneş gözlüğü takarak dışarı çıkabilir. Beşinci gün tüm dikişleri alıyoruz. Dikişler alındıktan sonra hasta işine dönebilir. Morluklar kaldıysa kapatıcı makyajlar yardımı ile bunlar gizlenebilir. Yaklaşık 3 hafta sonra yüz büyük oranda normale döner. Hastaların ameliyat sonrası 3 ay güneşten korunmaları gerekir.

Anestezi

Lokal

Ameliyat Süresi

1 Saat

Ağrı

Hafif

İyileşme Süresi

5 - 7 Gün

Korse

yok

Bir uzmana mı ihtiyacınız var?

Hemen Randevu Oluşturabilirsiniz!

Randevu Oluştur